Светско првенство у рагбију у Јапану увелико је у току, а завршено је прво коло Поол утакмица.
Енглеска, која се налази на скупу Ц заједно са Француском, Аргентином, САД-ом и Тонгом, започела је своју потрагу за славом победом против ове друге са 35-3.
Освајачи гренд слем турнира шест нација, Велс, у групи Д са двоструким победницима Аустралијом, започели су своју кандидатуру за освајање свог првог Светског купа у рагбију, победом у понедељак са Грузијом.
Могуће је да су у утакмицама групне фазе избори за резултат били фаворити турнира, Нови Зеланд је у суботу победио Јужну Африку.
Сваки меч ће се преносити уживо на ИТВ или ИТВ4.
Потпуни распоред, листу ТВ канала и резултате погледајте испод:
Земље ће се такмичити за Куп Вебб Еллис у Јапану (Слика: ФРАНЦК РОБИЦХОН / ЕПА-ЕФЕ / РЕКС)
Петак, 20. септембар:
Група А: Јапан 30-10 Русија (Токио Стадиум) 11.45
Субота, 21. септембар:
Група Б: Нови Зеланд 23-13 Јужна Африка (Међународни стадион Јокохама), 10.45 часова
Група Ц: Француска 23-21 Аргентина (стадион у Токију), 8.15 сати
божићна питања и одговори
Група Д: Аустралија 39-21 Фиџи (купола Сапоро), 5.45 часова
Недеља, 22. септембар:
Група А: Ирска 27-3 Шкотска (Међународни стадион Јокохама), 11.45 сати
Група Б: Италија 47-22 Намибија (рагби стадион Ханазоно), 6.15 сати
Група Ц: Енглеска 35-3 Тонга (купола Сапоро), 11.15 часова
Може ли селектор Јапана Јамие Јосепх по први пут повести своју страну у нокаут фазу? (Слика: АФП/Гетти Имагес)
Понедељак, 23. септембар:
Група Д: Велс 43-14 Џорџија (град Тоиота стадион), 11.15 часова
Уторак, 24. септембар:
Група А: Русија - Самоа (Рагби стадион Кумагаиа), 11.15, ИТВ4
Среда, 25. септембар:
Група Д: Фиџи - Уругвај (Меморијални стадион за опоравак Карачи), 6.15, ИТВ4
Четвртак, 26. септембар:
маура љубавно острво пре и после
Група Б: Италија - Канада (стадион Фукуока Хакатаномори), 8.45, ИТВ4
Група Ц: Енглеска - САД (стадион Кобе Мисаки), 11.45, ИТВ
Еддие Јонес и Овен Фаррелл желе освојити другу енглеску круну на Свјетском купу (Слика: АФП/Гетти Имагес)
Субота, 28. септембар:
Група А: Јапан - Ирска (Схизуока Стадиум Ецопа), 8.15, ИТВ
Група Б: Јужна Африка - Намибија (град Тоиота стадион), 10.45, ИТВ
Група Ц: Аргентина - Тонга (рагби стадион Ханазоно), 5.45, ИТВ
Недеља, 29. септембар:
Група Д: Грузија - Уругвај (стадион Кумагаиа рагби), 6.15, ИТВ4
Група Д: Аустралија - Велс (стадион у Токију), 8.45, ИТВ
Понедељак, 30. септембар
Група А: Шкотска - Самоа (стадион Кобе Мисаки), 11.15, ИТВ
Нови Зеланд се кандидује за освајање свог четвртог трофеја Светског првенства (Слика: АФП/Гетти Имагес)
Среда, 2. октобар:
Група Б: Нови Зеланд - Канада (стадион Оита), 11.15, ИТВ4
Група Ц: Француска - САД (стадион Фукуока Хакатаномори), 8.45, ИТВ4
Четвртак, 3. октобар:
Група А: Ирска против Русије (стадион Кобе Мисаки), 11.15, ИТВ
Група Д: Грузија - Фиџи (рагби стадион Ханазоно), 6.15, ИТВ4
Петак, 4. октобар:
Група Б: Јужна Африка - Италија (Схизуока Стадиум Ецопа), 10.45, ИТВ4
Велс је на Светском првенству заузео пето место на свету (Слика: Бен Еванс/Агенција Хув Еванс)
Субота, 5. октобар:
Група А: Јапан против Самое (град Тоиота стадион), 11.45, ИТВ
Група Ц: Енглеска - Аргентина (стадион у Токију), 9 сати, ИТВ
Група Д: Аустралија - Уругвај (стадион Оита), 6.15, ИТВ
Недеља, 6. октобар:
Група Б: Нови Зеланд - Намибија (стадион у Токију), 5.45, ИТВ
Група Ц: Француска - Тонга (стадион Кумамото), 8.45, ИТВ
Уторак, 8. октобар:
Група Б: Јужна Африка - Канада (стадион Кобе Мисаки), 11.15, ИТВ4
Среда, 9. октобар:
Група А: Шкотска - Русија (стадион Схизуока Ецопа), 8.15, ИТВ
Група Ц: Аргентина - САД (Рагби стадион Кумагаиа), 5.45, ИТВ4
19 значење броја анђела
Група Д: Велс против Фиџија (стадион Оита), 6.15, ИТВ
Јужна Африка ушла је на турнир иза победе у шампионату у рагбију (Слика: АФП/Гетти Имагес)
Петак, 11. октобар:
Група Д: Аустралија - Грузија (стадион Схизуока Ецопа), 11.15, ИТВ4
Субота, 12. октобар:
Група А: Ирска против Самое (стадион Фукуока Хакатаномори), 11.45, ИТВ
Група Б: Нови Зеланд - Италија (град Тоиота стадион), 5.45, ИТВ
Група Ц: Енглеска - Француска (Међународни стадион Јокохама), 9.15, ИТВ
Недеља, 13. октобар:
Група А: Јапан - Шкотска (Међународни стадион Јокохама), 11.45, ИТВ
Група Б: Намибија - Кананда (стадион за опоравак Камаисхи), 4.15, ИТВ
Група Ц: САД - Тонга (рагби стадион Ханазоно), 6.45, ИТВ
Група Д: Велс - Уругвај (стадион Кумамото), 9.15, ИТВ
Ирска је најбоље рангирана репрезентација уочи Светског првенства (Слика: АФП/Гетти Имагес)
Субота, 19. октобар:
Четвртфинале 1: Победнички базен Ц против другопласираног Д (стадион Оита), 8.15, ИТВ
Четвртфинале 2: Победнички базен Б против другопласираног Група А (стадион у Токију), 11.15, ИТВ
Недеља, 20. октобар:
Четвртфинале 3: Победнички простор Д против другопласираног на базену Ц (стадион Оита), 8.15 часова, ИТВ
Четвртфинале 4: Победнички базен А против другопласираног Бала Б (стадион у Токију), 11.15, ИТВ
РВЦ се затвара на међународном стадиону у Иокохами 2. новембра (Слика: АФП/Гетти Имагес)
Субота, 26. октобар:
Полуфинале 1: Победник четвртфинала 1 против победника четвртфинала 2 (Међународни стадион Јокохама), 9 часова, ИТВ
Полуфинале 2: Победник четвртфинала 3 против победника четвртфинала 3 (Међународни стадион Јокохама), 10 сати, ИТВ
делта гоодрем /бриан мцфадден
Опширније
Светско првенство у рагбију 2019
Енглеска пати од коначног сломљеног срца Навијачи Енглеске пуне пабове Принц Хари бодри Енглеску Енглеска легенда Мооре напала је БорисаПетак, 1. новембар:
Коначна бронза: Полуфинале 1 другопласираног, полуфинале 2 другопласираног (стадион у Токију), 10 сати, ИТВ
Субота, 2. новембар:
Коначни: Победничко полуфинале 1 против победничког полуфинала 2 (Међународни стадион Јокохама), 10 сати, ИТВ